full screen background image

M-AUDIO BX5 D2 Hoparlör

Stüdyo Hoparlör
Fiyatı                  :   413 TL
İndirimli Fiyatı     :   393 TL
Ürünün Özellikleri
  • 70 watt referans monitör çift
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar
Yeni nesil 70-Watt bi-amp referans monitör

M-Audio BX serisi hoparlörler müzisyenler ve tonemesiterler tarafından tüm Dünya’daki hoparlörlerden daha fazla kullanılmakta ve güvenilmektedirler. Yeni BX5 D2 serisi önceki bestseller* modellerinin ününü hem iç hemde dış tasarımda getirdiği yeniliklerde daha da ileriye götürmektedir. üst seviye monitörlerimizde kullandığımız teklonojileri D2 serisine uygulayarak frekans cevabı geliştirilmiş ve daha doğal bir duyum sağlanmıştır. En son teknoloji örgü kevlar kullanılan alt frekans sürücü ve waveguide teknolojili ipek göbekli tiz sürücüler zengin ve detaylı bir duyum sağlarken özel yapım A/B sınıfı analog amplifikatörler üstün dinamik ve tonal doğruluk sağlarlar.

(*) BX5 Deluxe Ocak 2009 – Aralık 2010 arası SalesTrak® raporlarına göre Amerika’nın en çok satan hoparlörüdür.

Doğru ve keyifli
İster kayıt alıyor olun, ister mix veya mastering yapın, monitörleriniz öncelikli referans kaynağınızdır. Doğru monitörler mixinizde olanları tam olarak size duyurarak müziğinizin dış Dünya’da idtediğiniz şekilde duyulmasını garantiler.Yeni M-Audio BX5 D2 hoparlörleri on yılı geçen referans monitör tecrübemiz sayesinde benzersiz sonik şeffaflık ve detay sunarak uzun mix maratonları boyunca herhangi bir duyma problemi -kulak yorgunluğu- yaşamamanızı garantiler.

Profesyonel ve amatörler için
Günümüzde dinlemiş olduğunuz bir çok hit parça stüdyolarında M-Audio monitörler kullanan profesyoneller tarafından düzenlenmiştir.Yeni D2 serisi bu başarıyı sağlayan felsefeyi ve teknolojiyi daha iyi bir sound arayışında olan herkes için ulaşılabilir hale getirmektedir. BX5 D2 mixinizde olanları daha iyi anlamanızı sağlayarak farklı sistemlerde -MP3 çalıcılardan araç müzik sistemlerine dek- nasıl duyulacağı konusunda daha doğru kararlar vermenizi sağlar.

İpekten Üretilmiş Waveguide’lı Tiz Sürücüler

D2’de bulunan yüksek frekans sürücülerinde kullanılan ipek göbek sayesinde, kötü işçilik ile üretilen metal parçalar içeren birçok monitörde duyacağınız çınlamanın önüne geçilmektedir. Yüksek frekans sürücüsü kasanın geri kalan kısmından tümü ile izole edildiğinden minimum distorsiyon ile 22 kHz’e dek ultra-düzgün bir frekans cevabı elde edilmektedir. İçerdiği waveguide sayesinde sweet-spot (*) alanını genişletilmiş ve daha iyi bir stereo imaj elde edilmesi sağlanmıştır.
(*) Monitörün verdiği sesin en doğru duyulduğu bölge.

Kevlar Alçak frekans sürücüler

ömür boyu güvenilir bir çalışma için BX5 D2’lerin alçak frekans sürücüleri örgülü kevlar’dan üretilmişlerdir. Kevlar’ın yüksek mekanik ve thermal dayanıklılığı referans mönitörlerde kullanım için ideldir. M-Audio mühendisleri eğimli bir kononik yüzey oluşturarak oda dağılımını çok daha iyileştirmişlerdir. Sürücüyü çevreleyen yüksek-rezonans önleyici lastik materyal göbeğin optimum esneme noktasına kadar hareket edip daha müzikal bir bas cevabı elde edilmesini sağlar. Son olarak ise yüksek ısıya dayanıklı voice-coil kullanımı sayesinde aralıksız çalışma sırasında dahi en optimum sonuçlar alınması garantilenmiştir.

Bi-Amplifikatör tasarım
Bi-Amplifikatörlü A/B sınıfı amplifikatörler yüksek ve alçak frekanslar için ayrı güç amplifikatörleri sağlayarak en dinamik ve yüksek kaynaklarda dahi rahat çalışma sağlarlar. Son derece hassas tasarlanmış olan crossover sayesinde her amplifikatörün optimum çalıştığı frekanslarda çalışması garantilenerek çıkan sound’un daha doğru ve tüm frekans spektrumu boyunca daha tutarlı olması sağlanmıştır.

GENELÖZELLİKLER

 2 yollu stüdyo referans monitörü
 Optimize edilmiş arka bas portları
 Geliştirilmiş 70-watt çift amfi
 5” bas sürücüsü, yüksek ısıya dayanıklı, kauçuk destekli örgü Kevlar membran
 1” tiz frekans sürücüleri ipekten, manyetik korumalı, entegre wave guide
 XLR balanslı ve 1/4″ balanslı/balanssız girişler
 Güç göstergesi
 Ses kontrolü
 Manyetik Korumalı

TEKNİK ÖZELLİKLER

 Frekans cevabı: 53Hz – 22kHz
 Crossover frekansı: 3kHz
 Düşük frekans amfi gücü: 40-watt
 Yüksek frekans amfi gücü: 30-watt
 Sinyal/gürültü oranı : >100dB
 Giriş empedansı: 20k ohms balanslı, 10k ohms balanssız
 Giriş hassasiyeti: volume maksimumda iken 85 mV pink noise giriş, 90dBA çıkış
 Güç gereksinimi:  115V ~ 50/60Hz, 230V ~ 50/60Hz
 Korunma: RF parazitlenmeye karşı, yüksek ısıya karşı, sesaltı filtresi, harici
 ana sigorta
 Kabin: Vinyl lamine MDF
 Boyut: 250mm(y) x 176mm(g) x 200mm(d)
 Ağırlık: 5 kg/birim

 


HOPARLÖR ÖZELLİKLERİ
Sürücü Çapı 5″ + 1″
Sürücü Gücü 40 + 30 Watts
Dinleme Uzaklığı Yakın
Analog/Dijital Giriş Analog
Kaç Yollu 2
Extra Özellikler Radyo Frekans engelleme, çıkış akım sınırlama, harici şebeke sigortası, yüksek sıcaklıkta geçici kapama.
Frekans Cevabı 53Hz-22kHz

 

ÜRÜN DETAY GÖRSELLERİ
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Tüm hakları saklıdır © 2013 Anadolu Müzik Aletleri Ziyaretci ( 3357 )

by Designer © Cevseri Tasarım & Medya

Sipariş Bilgi Hattı
0532 498 9076

Adınızı ve Telefonunuzu bırakın,ürün danışmanlarımız sizi arayıp ürün hakkında bilgi versinler.