full screen background image

M-AUDIO SBX10 SubWoofer

Stüdyo Hoparlör
Fiyatı                  :   661 TL
İndirimli Fiyatı     :   629 TL
Ürünün Özellikleri
  • 240 Watt SubWoofer
Ürün Açıklaması Video Tanıtım Yorumlar

 

Yüksek performaslı Sub-Bass

M-Audio SBX10, monitöring sistemlerinize çok ciddi bir alt frekans cevabı eklemenizi sağlayacak süksek performanslı bir subbass’tır. SBX10 20 Hz’e kadar inen sıkı, temiz ve güçlü bir bass vererek müziğinizdeki aşırı düşük frekansları duyabilmenizi ve kritik mix kararları verebilmenizi sağlar. 10″ lik fiberglass/kağıt komposit sürücü, 240 watt tümü ile ayrık componentlerden üretilmiş dahili amplifikatör ve değişken 50-200 Hz.’lik crossover devresi ile kompakt boyutta rakipsiz bir performans sunmaktadır. Tüm bu özelliklerin üzerine aşırı büyük bir mıknatıs, yüksek-dereceli voice coil, yoğun materyalden inşa edilmiş kabin ve her türlü ses giriş çıkışını sağlayacak konnektörler unutulmayarak SBX10 mükemmel bir sub-bass haline gelmiştir.

SBX10 ile birlikte gelen bypass footswitch ile SBX10’u kolaylıkla devreden çıkartıp mixinizin sub-bass olmadan nasıl duyulduğunu anlayabilirsiniz.

SBX10 her monitör setup’ına mükemmel ve vazgeçilmez bir tamamlayıcıdır.

Stereo Bass Management Nedir?
Subwoofer’ların bulunduğu çoğu sistemde, tüm frekanslar hem ana monitörlere hem de sub’a aynı anda yönlendirilir. Sub’ların üzerinde bulunan low-pass filtre sayesinde yüksek frekanslar elenir. Burada şöyle bir problem oluşmaktadır: Hem ana monitörler hem de sub aynı bas frekanslarını duyurmak isteyeceğinden kalitede bir düşüş yaşanabilmektedir. M-Audio’nun Stereo Bass Management Sistemi sayesinde bu soruna bir çözüm getirilmekte ve optimum kalite sağlanmaktadır. SBX10 mikser çıkışlarına doğrudan bağlanılmakta, ana monitörler de sub’ın çıkışlarından beslenmektedir. Sistemdeki crossover ağı, sinyali kullanıcının belirleyeceği bir frekans aralığında (50-200Hz) ikiye ayırmakta, bu seviyenin altında kalan sinyalleri sub’a, üstündeki frekansları da monitörlerin bağlandığı ana çıkışlara dağıtmaktadır. Bu sistem sayesinde kalite ön plana çıkmaktadır. Böylelikle hem sub hem de ana monitörler aynı frekansları duyurmaya çalışmayacaklarından, oluşacak frekans çakışmaları önlenmiş olup her frekans ait olduğu sisteme yönlendirilmiş olmaktadır.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Tür: bas-refleks beslemeli subwoofer
Woofer: composite, yüksek ısıya dayanıklı, kauçuk destekli 10 inç bas sürücü
Frekans cevabı: 20Hz-200Hz
Crossover frekanslar: 50-200Hz arası ayarlanabilir
Giriş hassasiyeti: 100dB
Amfi Gücü: 240 Watt
Sinyal/gürültü oranı (S/N Ratio): Full çıkışta 96 dB (A-weighted)
Giriş: 2xXLR balanslı giriş, 2xTRS balanslı/balanssız giriş
Çıkış: Ana monitörler için 2xXLR balanslı + ek subwoofer için 1xXLR balanslı
Ayarlar: Seviye, faz, subwoofer frekansı, ana monitör frekansları
Switch’ler: Otomatik açma/kapama, ana monitörler için high-pass, çıkış bypass
Giriş empedansı: 20k ohm balanslı, 10k ohm balanssız
Koruma: Yüksek ısı koruma devresi, açma/kapama koruması, subsonic filtre, harici sigorta, çıkış akım sınırlaması
Güç gereksinimi: 115V ~60Hz, 230V ~50/60Hz, 100V ~50/60Hz
Boyutlar: 39.4 cm (y) x 33 cm (g) x 43.8 cm (y)
Ağırlık: 24,75 kg (ambalajlı)

 


 

ÜRÜN DETAY GÖRSELLERİ
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Tüm hakları saklıdır © 2013 Anadolu Müzik Aletleri Ziyaretci ( 3357 )

by Designer © Cevseri Tasarım & Medya

Sipariş Bilgi Hattı
0532 498 9076

Adınızı ve Telefonunuzu bırakın,ürün danışmanlarımız sizi arayıp ürün hakkında bilgi versinler.